Strona główna PCK Łódź Strona główna PCK Łódź Strona główna PCK Łódź
piątek, 25 maja 2018
Mistrzostwa pierwszej pomocy

Mistrzostwa pierwszej pomocy PCK są ważnym elementem szerzenia idei niesienia pomocy poszkodowanym. Są organizowane co roku zgodnie z regulaminem (http://www.pck.pl/media/repository/pliki/pp/regulamin.pdf) , uchwalonym przez Zarząd Główny PCK. Startują w nich drużyny złożone z uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Zadaniem uczestników jest udzielenie pierwszej pomocy w zainscenizowanych wypadkach. Podczas mistrzostw oceniana jest nie tylko wiedza zawodników, ale również praktyczne wykorzystanie umiejętności, nabytych podczas zajęć z pierwszej pomocy.

Łódzki Oddział Okręgowy PCK może poszczycić się tym, że jego reprezentacji wielokrotnie znajdowali się w czołówce polskich drużyn, a nawet trzykrotnie uzyskali 1 miejsce w Polsce i mieli zaszczyt reprezentować nasz kraj na mistrzostwach europejskich.

 

********

XXIV OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK - Łódź 2016

Zapraszamy wszystkie szkoły ponadgimnazjalne do udziału w etapie rejonowym Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy  PCK (Łódź). W tym roku odbędą się one 23 kwietnia 2016 r.  

na terenie Strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej Łódź – Nowosolna, ul. Byszewska 1/2.

Dojazd autobusami linii:  53, 54, 54A, 91, 91A, 53A. Rejestracja drużyn  od 9:30  do 10:00

Jednocześnie informujemy, że podobnie  jak w roku ubiegłym mogą wystąpić poszkodowani wielourazowi  co sprawi, że mistrzostwa będą ciekawsze i z większym wyzwaniem dla ratowników.

 W załączeniu znajdziecie Państwo formularz zgłoszeniowy, który prosimy dostarczyć drogą mailową na adres lodz.pierwszapomoc@pck.org.pl do dnia 10 kwietnia 2016 roku.

W celu uzyskania bliższych informacji prosimy o kontakt z Jolantą Jachowicz - tel. / fax.  42  636 – 11 – 22

 

 

" Z POMAGANIEM KAŻDEMU DO TWARZY" MY pomagamy od 95 lat.
TY też możesz pomóc! PRZEKAŻ 1% PODATKU POTRZEBUJĄCYM Nr KRS- 0000225587.

Powered by Softsystems.pl