Strona główna PCK Łódź Strona główna PCK Łódź Strona główna PCK Łódź
piątek, 25 maja 2018
Akcje honorowego krwiodawstwa

Stałe akcje honorowego krwiodawstwa zainicjowane i prowadzone przez Polski Czerwony Krzyż to:
*„Zbieramy krew dla Polski” – ogólnopolska akcja pobierania krwi połączona z akcją promocyjną (happening, plakaty, ulotki) organizowana od 2008 roku we współpracy      
z firmą ITM Polska Sp. z o.o. Grupa Muszkieterów (sieć marketów „Intermarche” i „Bricomarche”). Na terenie okręgu łódzkiego akcja prowadzona jest w następujących miastach: Aleksandrów Łódzki, Brzeziny, Kutno, Łowicz, Pajęczno, Piotrków Trybunalski, Wieluń, Zduńska Wola i Łódź – oczywiście przed sklepami „Intermarche” i „Bricomarche”.


*„Wakacyjna Kropla Krwi” – coroczna kampania - apel Polskiego Czerwonego Krzyża, którego celem jest zebranie jak największej ilości krwi w okresie wakacyjnym, gdy znacznie maleje ilość pobrań a zapotrzebowanie na krew zdecydowanie wzrasta. Braki krwi latem są spowodowane głównie ogromną ilością wypadków drogowych i na polach rolnych. 
Akcję można zorganizować w firmie, zakładzie pracy, szkole/uczelni czy instytucji.        
W tym celu wystarczy zebrać grupę osób chętnych do oddania honorowo krwi liczącą minimum 20 osób i zgłosić ją do placówki Polskiego Czerwonego Krzyża w swojej miejscowości (kontakt bezpośredni lub telefoniczny).
W okresie letnim dużą popularnością cieszą się otwarte akcje pobierania krwi prowadzone podczas masowych imprez kulturalno-rozrywkowych, festynów. Serdecznie zapraszamy organizatorów takich imprez do kontaktu z Polskim Czerwonym Krzyżem w celu zorganizowania wspólnej akcji HDK.

 

 

" Z POMAGANIEM KAŻDEMU DO TWARZY" MY pomagamy od 95 lat.
TY też możesz pomóc! PRZEKAŻ 1% PODATKU POTRZEBUJĄCYM Nr KRS- 0000225587.

Powered by Softsystems.pl